Testy

Krvné testy

Základné

Zaručujeme vysokú odbornosť v oblasti laboratórnych technológií a postupov na špičkovej modernej úrovni. Krvné testy vyhodnocujeme s prihliadnutím na najnovší výskum v oblasti zdravotníctva v súlade s akreditačnými normami uznávanými po celom svete, ekonomickými a etickými princípmi.

Potravinová intolerancia

Ak máte potravinovú intoleranciu, znamená to, že vaše telo neznáša niektoré druhy potravín. Potravinová intolerancia nie je priamo život ohrozujúca, jej vplyv by sa nemal podceňovať.

Ak pociťujete ťažkosti ako napríklad:

  • kožné problémy
  • hnačka
  • zápcha
  • plynatosť
  • nafúknuté brucho
  • opuchy tváre a končatín
  • gastritída a iné

Absolvujte u nás test potravinovej intolerancie a v prípade pozitívneho výsledku upravíme váš jedálny lístok.

Genetické testy

Kardiogen

Vyšetrenie, vďaka ktorému je možné zistiť vrodené predispozície na kardiovaskulárne ochorenia. Podľa výsledkov testov je možné presnejšie nastavenie prevenciu a vhodné vyšetrenia.


Osteogen

Genetická analýza rizika vzniku osteoporózy.


Trombogen

Genetická analýza vzniku trombózy.


GynGen

Genetická analýza špeciálne zameraná na najčastejšie sa vyskytujúce sa ženské ochorenia


GenForMen

Genetické vyšetrenie pre mužov na vrodené predispozície na civilizačné ochorenia.


GenScan

Komplexná prediktívna genetická analýza, na základe ktorej možno individuálne – „na mieru“ nastaviť komplexnú prevenciu.


Epigenetický screening

Epigenetický screening kolorektálneho karcinómu:
Jedná sa o inovatívny krvný test, ktorý umožňuje včasný záchyt kolorektálneho karcinómu spoľahlivejšie ako dnes používaný test na okultné krvácanie zo stolice.

Vyšetrenie protilátok Candida Albicans

Vyšetrenie reakcie organizmu na infekciu mikroorganizmu Candida Albicans.

Vyšetrenie zloženia tela

Na bioimpendančné vyšetrenie zloženia tela využívame najpresnejší model prístroja InBODY 720. Ten určuje zmeny v hodnotách svalstva, tuku, minerálov, ako aj obsahu vody v bunkách a tele.

Stanovenie bazálneho metabolizmu

Množstvo energie, ktoré potrebuje ľudský organizmus na pokrytie svojich základných funkcií a procesov určujeme presným meraním. Od jeho výsledku sa odvíja určenie optimálneho denného energetického príjmu pri tvorbe výživového plánu klienta.

Vyšetrenie "stresu"

Prístroj Max Pulse neinvazívne vyšetruje variabilitu srdcovej frekvencie a ukazuje úroveň reakcie organizmu na stres.

24-hodinový monitoring TK, EKG, spánku

Somnotouch

Meranie krvného tlaku, EKG, spánku a ďalších funkcií prebieha prostredníctvom prístroja Somnotouch. Na rozdiel od klasického merania krvného tlaku poskytuje údaj o tlaku krvi kontinuálne, v každom okamihu. Nepoužíva žiadnu manžetu, len 4 elektródy a prstový snímač, čiže pacienta takmer nijak neobmedzuje (nebudí ho pri spánku).

Kardiorespiračná zdatnosť - VO2max

Vyšetrenie, ktoré meria schopnosti obehového a dýchacieho systému dodávať telu kyslík pri trvalej fyzickej aktivite.Je to užitočný diagnostický a prognostický ukazovateľ zdravia pacienta. Na Goljer Clinic využívame vyšetrenie VO2max na stanovenie bezpečnej pulzovej frekvencie pre klientov individuálneho cvičebného programu – „kondície“.